Wczytuję dane...

Zabawki dla 2-latka (18)

strona nr 1
Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Kim jest dwulatek i co potrafi?

Dwulatek to mały człowiek na etapie rozwoju niezależności, komunikacji i relacji międzyludzkich.

Dwulatek rozwój ruchowy i sensoryczny

Dziecko zakończyło okres niemowlęcy, rozpoczęło etap samodzielnego poruszania się, aktywnego poznawania otoczenia i doświadczania własnej sprawczości. Dlatego tak ważne jest umożliwienie mu doświadczania świata wszystkimi zmysłami: dotykiem poznawania faktur i kształtów przedmiotów pod kontrolą wzroku, słuchania dźwięków, melodii i piosenek dla dzieci, wąchania przedmiotów.

Dwulatek rozwój emocjonalny

Jest to też czas uczenia się przez dziecko granic i zasad oraz respektowania uczuć innych. Ten okres może przysporzyć rodzicom i opiekunom trochę stresu, gdyż dla dziecka w wieku 2 lat hasło: "nie" niejednokrotnie będzie budziło sprzeciw i bunt. Nie oznacza to, że należy ustępować, ale egzekwować ważne reguły, (w szczególności te związane z bezpieczeństwem dziecka) z szacunkiem dla uczuć dziecka i spokojem. Nazywanie przeżywanych przez dziecko emocji pomoże 2 latkowi zmniejszyć stres i opanować emocje.

Dwulatek potrafi już rozpoznać siebie w lustrze i na aktualnych zdjęciach. Jest to oznaka kształtującego się poczucia własnego ja. Aby sprawdzić, posadź dwulatka przed lustrem i posmaruj białym kremem jego nosek. Gdy dotknie do swojego noska, a nie do odbicia w lusterku, oznacza to, że zaczyna rozumieć siebie i swoje "ja". Aby pomóc w osiągnięciu tego etapu rodzice mogą: bawić się w gry i zabawy przed lustrem, jak najczęściej używać imienia dziecka, oglądać album z fotografiami wspólnie z dzieckiem, wskazywać na umiejętności dziecka, np. Zosiu, umiesz mówić, prawda?

Rozwój społeczny dwulatka

Dwulatek i dwulatka zaczynają w tym wieku bawić się z innymi dziećmi, chociaż najczęściej zabawa przebiega jeszcze równolegle, dzieci bawią się obok siebie. Dwulatki nie potrafią dzielić się zabawkami z innymi dziećmi. W tym okresie dziecko określa swoją wartość przez to co ma, a nie jakie jest, dlatego oddanie, czy pożyczenie swojej rzeczy jest dla dwulatka tak trudne. Jest to przejściowy etap, świadczący o jak najbardziej prawidłowym rozwoju dziecka. Można zachęcać do dzielenia się, ale nie należy zmuszać, czy obwiniać, a tym bardziej karać dziecko za to że nie chce tego zrobić. Aby uniknąć konfliktów i trudnych emocji, przed wizytą innych dzieci można uprzedzić dziecko o tym fakcie, ustalić wcześniej czym mogą się bawić, a najcenniejsze i najbardziej ukochane zabawki naszego dziecka po prostu schować.

Lidibrii - sklep z edukacyjnymi zabawkami i produktami do terapii dla 2 letnich dzieci.

Pomożemy Ci wybrać najlepiej dopasowane produkty do wieku, potrzeb i zainteresowań Twojego dziecka.