Wczytuję dane...

Klocki (44)

strona nr 1
Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Klocki magnetyczne

254,00 PLN*
* z podatkiem VAT

    Klocki dla dzieci to zabawka ponadczasowa

    Zabawa klockami wszechstronnie wspiera rozwój dziecka, począwszy od wieku niemowlęcego, a kończąc na wieku szkolnym. Dzięki zabawie klockami dziecko ćwiczy zdolność planowania wzrokowo-przestrzennego i rozwija wyobraźnię. Dzięki klockom dziecko poznaje też pojęcie liczb i uczy się dokonywać prostych operacji matematycznych.#Klocki można wykorzystać jako wspomaganie w nauce działań matematycznych. Można je wykorzystać do nauki prostych działań takich jak dodawanie, odejmowanie. Istnieją też klocki które pomagają zrozumieć ułamki. Dziecko które w dzieciństwie bawiło się klockami, lepiej poradzi sobie z  koncentracją uwagi oraz rozwiązywaniem logicznych zadań w nauce szkolnej. #Zabawa klockami daje nie ograniczone możliwości wykorzystania wyobraźni. Pobudza kreatywność, daje dziecku możliwość wyrażenia siebie i doświadczenia własnej skuteczności w działaniu. Wykonana budowla pozwala poczuć satysfakcję i zadowolenie z efektów własnych działań. 

    Klocki dla dzieci – uniwersalna zabawka na lata

    Klocki są niezwykle atrakcyjną zabawką dla dzieci. Odpowiednio dobrane nadają się już dla kilkumiesięcznych dzieci. Można wybierać spośród gumowych, miękkich tekstylnych, plastikowych, czy drewnianych. Szczególnie te ostatnie cieszą się od niedawna rosnącym zainteresowaniem wśród dzieci i rodziców.#Klocki są bardzo udanym prezentem dla każdego dziecka, począwszy od niemowlaka, a skończywszy na dziecku w wieku szkolnym. Wraz z wiekiem zmienia się sposób zabaw. Powstają coraz bardziej złożone konstrukcje wymagające użycia wyobraźni.#Klocki stanowią bardzo uniwersalną zabawkę. Dziecko może bawić się klockami nawet przez kilka lat, odkrywając coraz to nowe możliwości ich wykorzystania w zabawie. Zabawa klockami rozwija na różnych płaszczyznach: rozwija zmysły, ćwiczy motorykę rąk, kształtuje wyobraźnię przestrzenną.

    Klocki - najbardziej atrakcyjna zabawka dla dziecka

    Dlaczego klocki są tak atrakcyjną zabawką dla każdego dziecka? Zabawa klockami skutecznie wspiera rozwój dziecka na różnych płaszczyznach. Począwszy od wieku niemowlęcego aż po wiek szkolny – klocki mogą być najchętniej wybieraną zabawką przez dziecko.

    Dla niemowląt najbardziej odpowiednie będą klocki tekstylne lub gumowe. Może je chwytać oburącz, badać ich kształt i fakturę, wkładać do buzi, rzucać nimi. W następnym etapie rozwoju, około 10-12 miesiąca życia zacznie burzyć stworzone przez dorosłego budowle, wyrzucać z pudełka, nieco później wkładać je do pojemnika, aż wreszcie piętrzyć pierwsze wieże z 2-3 elementów.

    W późniejszym etapie można wykorzystać klocki z literami do układania słów. Budowanie z klocków pomaga bowiem w późniejszej nauce pisania: wspomaga rozwój zdolności manualnych, trenuje zdolności wzrokowe, koncentrację uwagi oraz koordynację oka i ręki. Ponadto zabawa klockami rozwija wyobraźnię, uczy cierpliwości i uporu w dążeniu do celu, kreatywności, planowania i przewidywania następstw.

    Klocki a matematyka dziecięca

    Zabawa klockami ułatwia naukę również matematyki. Uczy rozpoznawania figur geometrycznych, nazywania relacji przestrzennych (nad, pod, prawo, lewo, obok). Zabawę klockami można wykorzystać do nauki liczenia czy działań na zbiorach. Zabawa klockami w naturalny sposób staje się nauką.

    Wspólne budowanie pokazuje zasady współdziałania w duecie lub grupie oraz ćwiczy umiejętność dzielenia się z innymi. Klocki to zabawka ponadczasowa, edukacyjna, prosta w obsłudze, zapewniająca różnorodne możliwości i korzyści.

    Klocki dla każdego wieku dziecka i dorosłego

    Klocki są taką zabawką, którą dziecko może się bawić na różnych etapach swojego rozwoju. Wraz z wiekiem dziecka zmienia się sposób zabawy klockami: im jest starsze, podejmuje coraz bardziej skomplikowane aktywności. Dla niemowlaka odpowiednie będą klocki gumowe lub tekstylne. Może badać ich fakturę, oglądać, rzucać i obserwować ich ruch. Może też poznawać je biorąc do buzi, co jest całkowicie prawidłowe dla poznawania w tym wieku. Pierwsze budowle smyka będą składały się z dwóch, trzech elementów, a z czasem zaczną się zmieniać w coraz bardziej rozbudowane konstrukcje. Zabawa klockami wspiera rozwój na wielu różnych płaszczyznach.#W początkowym etapie zabaw, w wieku kilku miesięcy dziecko chętnie ogląda, wkłada do buzi, czy też rzuca klockami. Trzeba pamiętać, aby klocki były bezpieczne, to znaczy odpowiednio duże i miękkie, np. materiałowe. Klocki mogą być kolorowe, z prostymi obrazkami oraz z dźwiękami w środku, co dodatkowo zaciekawi malucha. Geometryczne wzory, czy proste obrazki będą stymulować wzrok. Dźwięki pochodzące z klocków przykują uwagę dziecka i zachęcą do naśladownictwa oraz gaworzenia.#Zabawa klockami pomaga w późniejszej nauce matematyki oraz czytania i pisania. Dzięki klockom dziecko styka się z pojęciem liczby, kształtu i relacji przestrzennych (nad, pod, obok, itp). Budowanie z klocków rozwija procesy wzrokowe i przestrzenne oraz ćwiczy zdolności manualne. Umiejętności te dziecko później wykorzystuje w nauce liter, czytania i pisania. Dlatego warto zainwestować w dobre klocki i bawić się nimi wspólnie z dzieckiem.