Wczytuję dane...

Nauka o emocjach drewniana tablica edukacyjna dla dzieci

Model:  2347MK15211
średnia: 0.0  ocen: 0
Ten produkt nie ma jeszcze ocen
Produkt dostępny!
20 szt.

Tablica drewniana z czterema podłużnymi klockami, na których umieszczono elementy mimiki twarzy. Kostki do gry z obrazkami, którymi dziecko rzuca dostarczą do

249,00 PLN

Co czuję? Gra edukacyjna o emocjach

Zabawka edukująca w zakresie nazw emocji i nastrojów. Pomaga w nauce rozpoznawania i nazywania takich emocji jak: radość, strach, złość i smutek. Drewniane klocki można dowolnie układać na tablicy tworząc miny i nastroje. Na każdej ze ścianek klocka umieszczono jeden element wyglądu twarzy: włosy, oczy,nos i usta. Dziecko bawiąc się układanką uczy się jednocześnie o fizjonomii człowieka oraz o jego stanach wewnętrznych, które uwidaczniają się poprzez mimikę twarzy. Dziecko może wykreować wiele wyrazów twarzy oddających różne nastroje. W tym przypadku nauka przez zabawę prowadzi do lepszego poznania świata wewnętrznych przeżyć człowieka. Dziecko zwraca uwagę na szczegóły i jakie mają one znaczenie w interpretacji nastroju. Jest to szczególnie istotna wiedza dla osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, którym odczytywanie emocji z mimiki twarzy nie przychodzi naturalnie. Towarzysząc dziecku w zabawie można też rozpocząć rozmowę na temat uczuć i dlaczego się pojawiają oraz jakie okoliczności sprzyjają odczuwaniu określonych emocji, np. sytuacja wakacji nad morzem przywołuje u większości uczucie radości. Rozmawiając z dzieckiem na temat różnych emocjonujących momentów, można dowiedzieć się więcej na jego temat i poznać jego sytuację psychologiczną. Jest to gra, która doskonale sprawdzi się w sali przedszkolnej, jak i w świetlicy szkolnej, czy gabinecie terapeutycznym. Uczucia to tematy abstrakcyjne dla dzieci, dlatego rozmowa, nawiązująca do emocji, lepiej będzie przebiegała z wykorzystaniem konkretnych przedmiotów, zabawek i pomocy edukacyjnych. Układanka doskonale sprawdzi się również jako pomoc dydaktyczna w przedszkolu dla grupy dzieci. Nauczyciel może przeprowadzić zajęcia psychoedukacyjne z jej wykorzystaniem, zwracając uwagę dzieci na to jak ważne są emocje i jak wpływają one na nasze zachowanie. Korekcja zachowań bez edukacji w zakresie samoświadomości uczuć może okazać się niewystarczająca i mało skuteczna.

Gra zawiera puzzle, z których dziecko układa wyraz twarzy, zmieniając poszczególne elementy: włosy, oczy, nos, usta. Dziecko uczy się jak zwracać uwagę na poszczególne elementy mimiki twarzy w celu odczytania emocji.

Dodatkowo do gry dołączone są 2 duże drewniane kostki z obrazkami. Na jednej kostce widoczne są symbole emocji. Na drugiej zaś obrazki, które mają wzbudzić w graczach skojarzenia.

Gra umożliwia ułożenie 64 kombinacji wyrazu twarzy człowieka.

Przykłady użycia puzzli w zabawie i terapii:

1. Poproś dziecko o ułożenie twarzy w taki sposób, aby odzwierciedlała jego aktualny nastrój. Następnie porozmawiajcie o tym.

2. Dziecko rzuca kostką z emocjami, a następnie odzwierciedla emocję układając puzzle

3. Dziecko rzuca kostką ze skojarzeniami, a następnie układa emocję, którą budzi w nim dane skojarzenie/zdarzenie, np. pies

Jak gra wpływa na rozwój dziecka?

- rozwija inteligencję emocjonalną

- pomaga w nauce nowych słów

- przyczynia się do lepszej zdolności do samo uspokajania się i kontrolowania swojego zachowania przez dziecko

- trenuje umiejętności społeczne i komunikacyjne u dzieci

- jest funkcjonalną grą dla dzieci z trudnościami w porozumiewaniu się werbalnym.

Dzięki wykorzystaniu elementów graficznych dziecko z zaburzeniami mowy i autyzmem może wyrazić swoje uczucia i nabywać kompetencje emocjonalno-społeczne.

Gra może być wykorzystywana zarówno w celach psychoedukacji z jednym bądź grupą dzieci, jak i w celu diagnozy psychologicznej dziecka i obserwacji jego sposobu reagowania i funkcjonowania społecznego.

Wymiary produktu: 28 x 28 x 3,2 cm

Materiał: drewno

Wiek: 3 lata +

 

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...