Wczytuję dane...

Zabawki dla 6-latka (28)

strona nr 1
Sortuj według:
Wyświetl po produktów

  Zabawki edukacyjne dla 6 latka chłopca i dziewczynki

  Zabawki, jakie wybierają 6 latki zależą przede wszystkim od ich upodobań i zainteresowań. Dziewczynki 6-letnie mogą interesować się zwierzętami, takimi jak psy, koty, czy konie. Wówczas interesująca będzie dla nich np. stajnia z konikami do zabawy. Innym przykładem może być zabawkowy salon urody, akcesoria fryzjerskie do zabawy, czy kasa fiskalna dla dzieci.  Zabawki dla 6 letniego chłopca między innymi klocki duże zestawy do konstruowania, zestaw majsterkowicza dla dzieci, mini warsztat stolarski dla dzieci, czy zabawkowa kuchnia. Są to jedynie przykłady zabaw, a każde dziecko niezależnie od płci może wybierać dowolne zabawki zgodnie ze swoimi potrzebami i upodobaniami. Zarówno 6 letni chłopcy jak i 6 letnie dziewczynki zainteresują zabawki edukacyjne dla 6 latków. Bedą to gry słowne, sudoku dla dzieci, układanki nauka liczenia, czy też zadania klasyfikowania obrazków.

  W wieku 6 lat dzieci nawiązują już głębsze relacje z osobami z poza rodziny i są pod wpływem innych niż rodzice dorosłych. Nawiązują emocjonalne więzi i przyjaźnie z rówieśnikami oraz nauczycielami.

  Zadania rozwojowe jakie stoją przed 6 - latkiem, czyli co powinien umieć, czego się nauczyć to min.:

  - nabyć i doskonalić sprawność fizyczną potrzebną w codziennym życiu i do zabaw z rówieśnikami,

  - umiejętności zadbania o siebie, swoje potrzeby fizyczne i psychiczne, a także właściwą postawę względem samego siebie

  - przebywania z rówieśnikami także bez obecności dorosłych

  Od dziecka 6 letniego oczekuje się już samodzielności w zakresie samoobsługi i higieny ciała, umiejętności opisu rzeczywistości za pomocą mowy i pojęć, świadomości różnic płci, gotowości do uczenia się pisania i czytania, początków rozwoju sumienia i odróżniania dobra od zła.

  Rodzice mogą niepokoić się, czy ich 6 latek jest lub będzie w niedługim czasie gotowy do podjęcia nauki szkolnej? Czy starczy mu wytrwałości aby uczyć się liter, czytania i pisania?

  Co zrobić, aby wspomóc gotowość szkolną 6 - latka? Można pomóc 6 latkowi wybierając zabawki edukacyjne uczące liter, cyfr, prostego liczenia, zachęcające do mówienia, tworzenia historyjek przyczynowo - skutkowych, układając z nim puzzle i zachęcając do koncentracji uwagi, wytrwałości i kończenia rozpoczętych zadań. Niezwykle ważne jest też kształtowanie odporności emocjonalnej, poprze mierzenie się z sytuacjami niepowodzenia. Zadaniem opiekunów jest łagodne i czułe przeprowadzenie dziecka przez sytuację porażki, tak by stopniowo oswajał się z przeżywanym dyskomfortem i przekonał, że to "nie koniec świata". Systematyczna praca na powyższymi celami na pewno przyniesie pozytywne efekty i przygotuje zerówkowicza do nauki szkolnej.

  Najważniejszym celem okresu 6 - 11 lat według psychologa E.Ericksona jest osiągnięcie poczucia sprawstwa, dzięki opanowaniu podstawowych norm, umiejętności i narzędzi. Innymi słowy ważne jest, aby 6 latek rozpoczął z pomocą dorosłych naukę pracowitości i zobaczył, że wytrwałość i pilność przyniesie mu nagrody i korzyści. Wypracowana postawa pracowitości pozytywnie zaprocentuje w przyszłych latach edukacji 6 latków.

  Lidibrii - sklep z edukacyjnymi zabawkami i produktami do terapii dla 6 letnich dzieci.