Wczytuję dane...

TERAPEUTYCZNE (263)

strona nr 1
Sortuj według:
Wyświetl po produktów

  Zabawki terapeutyczne dla kogo?

  Zabawki edukacyjne i terapeutyczne przydatne są w pracy z niektórymi zaburzeniami rozwojowymi, takimi jak: autyzm, zespół aspergera, zaburzenia mowy, niedosłuch, czy wady wzroku u dziecka. Ich celem jest wczesne wspomaganie rozwoju dziecka.

  • gry i układanki rozwijające umiejętności społeczne

  Gry terapeutyczne dla psychologa: gry uczące rozpoznawania i nazywania własnych emocji, gry zachęcające do wolnych skojarzeń (np. gra dixit), gry ukazujące prawidłowe postawy i zachowania społeczne, a także zabawki do odgrywania ról, lalki, figurki postaci, figurki zwierząt, pacynki.

  Pomoce dla psychologa dziecięcego, które ułatwią nawiązanie kontaktu i dotarcie do skrywanych emocji dziecka.

  •  do stymulacji percepcji i funkcji wzrokowych, takich jak spostrzeganie całości obiektu i jego części (analiza i synteza wzrokowa), spostrzeganie szczegółów, umiejętność koordynacji wzrokowo - ruchowej
  • zabawki do stymulowania percepcji i funkcji słuchowych.

  Te pomoce sprawdzą się podczas zajęć logopedycznych, surdologopedycznych, usprawniających pamięć i koncentrację słuchową. Zabawki z tego rodzaju to min. zabawki dźwiękowe, gry bingo dźwiękowe, gry ukierunkowane na aktywne słuchanie przez dziecko i analizowanie dopływających dźwięków.

  • zabawki stymulujące system dotykowy

  Znajdą się tu narzędzia będące wsparciem pracy nauczyciela terapeuty ręki, terapeuty integracji sensorycznej, zabawki, które można wykorzystać do odwrażliwania dotykowego (desensytyzacji dotykowej), czy stymulacji polimodalnej.

  • zabawki i pomoce doskonalące sprawność palców i dłoni
  • pomoce do stymulacji polisensorycznej. Są to pomoce i zabawki dostarczające wielu wrażeń zmysłowych jednocześnie.

  Pomoce edukacyjne w sklepie internetowym Lidibrii Zabawki Edukacyjne i Terapeutyczne z pewnością wesprą prawidłowy rozwój dziecka oraz przyczynią się do skorygowania dysfunkcji i zmniejszenia opóźnień w rozwoju funkcji psychomotorycznych dziecka.

  Zabawki w edukacji włączającej

  To min. układanki literowe i słowne, gry liczbowe, historyjki przyczynowo - skutkowe, klocki edukacyjne z literami i cyframi, klocki dla dzieci z alfabetem, zabawki z różnymi fakturami, tablice manipulacyjne, pacynki z emocjami, korale i guziki do nawlekania

  Pomoce terapeutyczne wsparcie pracy rewalidacyjnej

  Znajdą tu Państwo produkty, które nie tylko zainteresują dziecko, ale ułatwią pracę rewalidacyjną nauczycielom. Efekty pracy terapeutycznej są ważnym elementem pracy osób w branży pomagania. Praca z dziećmi opiera się o pracę z materiałami edukacyjnymi, i narzędziami terapeutycznymi, typu karty pracy, klocki, układanki, puzzle, nawlekanki, sortery kształtów i wielkości, zabawki dźwiękowe. Pomoce terapeutyczne dla psychologa dopełnią pracę diagnostyczno - terapeutyczną w gabinecie psychologicznym w szkole lub poradni psychologiczno - pedagogicznej.

  Zadania zabawek terapeutycznych

  Prezentowane produkty mają służyć dzieciom które z powodu jakiejś dysfunkcji mają utrudniony start edukacyjny. Nasze produkty ułatwią prowadzenie zajęć i zaangażują dziecko, tak by wspierać jego dotychczasowe zasoby i z sukcesem pracować nad słabszymi stronami.Gry i pomoce psychologiczne poprawią umiejętności współpracy i zabawy z rówieśnikami oraz lepsze radzenie sobie z trudnymi emocjami przez dziecko.

  Zabawki w terapii zajęciowej
  Więc, możesz się zastanawiać... jak zabawki są używane w terapii zajęciowej? Cóż, to jest dobre pytanie! Specjaliści terapii zajęciowej pracują, aby pomóc ludziom stać się bardziej niezależnymi w wykonywaniu zadań funkcjonalnych.
  Używamy prawdziwych przedmiotów, takich jak zabawki, ubrania, przybory... jako narzędzi terapii zajęciowej, aby wszechstronnie wspierać rozwój osób z niepełnosprawnościami.

  Rzecz w tym, że zabawki terapeutyczne wspierają rozwój dzieci w każdym wieku! Od etapu niemowlęcia, poprzez przedszkole, wiek przedszkolny i szkolny, do nastolatków i dorosłych, zabawki terapeutyczne wspierają rozwój na wszystkich etapach!
  Terapeuci zajęciowi pracujący z dziećmi wykorzystują zabawki, gdyż jest to przeważające zajęcie dla dzieci. To właśnie poprzez zabawę terapeuci budują umiejętności. Terapeuci zajęciowi i certyfikowani asystenci terapii zajęciowej używają zabawek i gier z wielu powodów.

  Dlaczego terapeuci zajęciowi wykorzystują zabawki w terapii zajęciowej?
  W trakcie sesji terapii zajęciowej terapeuci używają zabawek i gier, aby rozwijać takie obszary rozwoju dziecka jak:
      Planowanie motoryczne
      Koordynacja
      Równowaga
      Pozycjonowanie
      Drobne umiejętności motoryczne
      Umiejętności motoryczne brutto
      Potrzeby sensoryczne i tolerancja
      Pismo ręczne
      Koordynacja ręka-oko
      Siła i sprawność rąk
      Umiejętności poznawcze
      Rozwiązywanie problemów
      Siła i wytrzymałość
      Umiejętność funkcjonowania wykonawczego
      Umiejętności rozwijania wyobraźni i zabawy
      Umiejętności w zakresie emocji społecznych
      Umiejętności społeczne
      Koordynacja dwustronna
      Integracja wzrokowo-ruchowa
      Rozwój zadań funkcjonalnych
      Potrzeby emocjonalne
      Samoregulacja
      Tolerancja ruchu
      I wiele więcej..
  W terapii zajęciowej zabawki są wykorzystywane do rozwijania nowych umiejętności i pomagania dzieciom w przechodzeniu przez kolejne etapy umiejętności, w miarę jak rozwijają i doskonalą wyżej wymienione obszary. Zabawki to radosny sposób, aby małe rączki i małe ciała budowały swoją siłę i moc, rosły i rozwijały się.
  Dzięki zabawie i zabawkom dzieci nabierają pewności siebie i swoich możliwości. Są w stanie ćwiczyć rozwój umiejętności w warunkach niskiej presji, które są zabawne, wciągające i motywujące. Kiedy dzieci bawią się podczas sesji terapeutycznych, używają nowatorskich gier, puzzli, zabawek i działań, które pomagają im ćwiczyć poprzez zabawę.
  Zabawki mogą zwiększyć kreatywność dziecka i jego umiejętności poznawcze, ponieważ rozwiązują one problemy w grach i przy użyciu zabawek. Mogą też planować jak nawiązać relacje z innymi oraz ćwiczyć interakcje z innymi za pomocą zabawek terapeutycznych.
  Zabawki, które są wybierane do sesji terapeutycznych mogą zawierać silne komponenty sensoryczne. Mogą też obejmować ruch, rozwój umiejętności motorycznych, jasne kolory, małe przedmioty. Niezależnie od tego, czy terapeuta używa klasycznych zabawek, czy nowatorskich gier i zabaw terapeutycznych, gry, w które grają terapeuci są wybierane tak, aby zaspokoić specyficzne potrzeby dziecka lub uczestnika terapii.

  Zabawki to jedne z najlepszych urządzeń, z których korzystają terapeuci zajęciowi.

  Dziecko niepełnosprawne w placówce ogólnodostępnej

  Edukacja włączająca (inaczej: nauka inkluzywna, integracyjna) to nurt w szkolnictwie, w którym uczniowie z wieloma różnymi niepełnosprawności i potrzebami edukacyjnymi uczą się w klasach z uczniami pełnosprawnymi i rozwijającymi się typowo. Termin ten jest najczęściej używany w odniesieniu do włączenia osób z niepełnosprawnością fizyczną i umysłową, taką jak ograniczenia sensoryczne lub ruchowe, niepełnosprawnością intelektualną, trudnościami w uczeniu się, zaburzeniami językowymi, zaburzeniami zachowania i zaburzeniami ze spektrum autyzmu. W klasach integracyjnych w szkole mogą uczyć się zarówno dzieci zdrowe, rozwijające się w normie, typowo, jak i dzieci, które mają problemy zdrowotne lub trudności rozwojowe. Dzieci takie wymagają indywidualnego podejścia nauczyciela, a niekiedy również obecności nauczyciela wspomagającego, który będzie towarzyszył im w trakcie lekcji i w razie potrzeby służył pomocą.