Wczytuję dane...

Zabawki dla 5-latka (9)

strona nr 1
Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Zabawki edukacyjne dla 5 latka chłopiec i dziewczynka Gry, Puzzle, Układanki

Zabawki dla dzieci 5 letnich powinny być dla nich pewnym wyzwaniem i zachęcać do główkowania. 5 latki zaczynają już porządkować przedmioty według cech. 5 letnie dziecko zaczyna rozumieć zjawisko stałości przedmiotów, to znaczy wiedzą, że ilość wody pozostaje taka sama, mimo, że zmienił się kształt naczynia. Potrafią wytłumaczyć co robią i zadowalać innych swoim działaniem. 5 latek jest w stanie podać przyczyny tego co się stało. Słucha uważniej i rozumie bardziej złożone zasady. Dzieci w wieku 5 lat wybierają już zabawy ze względu na płeć rówieśników i chętniej bawią się z dziećmi tej samej płci.

W wieku 5 lat chętnie bawią się w dom, w sklep, w gabinet lekarski, czy salon piękności. Zarówno 5 letnie dziewczynki jak i chłopcy wybierają takie zabawy, które odzwierciedlają świat dorosłych, naśladując ich poczynania.

Zabawki dla dzieci 5 letnich powinny zaspokajać ich potrzeby emocjonalne, intelektualne i społeczne. Dzieci bawiąc się w odgrywanie ról zbliżają się do świata dorosłych i przygotowują się do dorosłości. do niego. Warto zadbać, aby zabawki dla 5 latki dziewczynki były różnorodne: lalki, przytulanki, a także zabawki do zabaw w sklep, zabawki do zabawy w dom.  Zabawki dla 5 latka chłopca będą się już różnić od zabawek dla dziewczyn. Chłopcy częściej wybiorą zabawy w wojnę, policjantów, strażaków, identyfikując się z męską płcią. Zainteresowania chłopców to także pojazdy: samochody i maszyny. 

Zabawki edukacyjne odpowiednie dla 5 latki to między innymi proste sudoku matematyczne, układanki z literami, z których można układać pierwsze krótkie wyrazy, puzzle z cyframi do nauki cyfr i prostego liczenia w zakresie 10, gry planszowe, puzzle wieloelementowe z obrazkiem ulubionych postaci z bajki.

Pięciolatki budują coraz bardziej złożone konstrukcje z klocków z wykorzystaniem instrukcji. Mogą to być klocki lego lub inne klocki konstrukcyjne.

Przy wyborze zabawek dla 5 latków warto sugerować się zainteresowaniami dziecka i tym jak dana zabawka wpłynie na jego rozwój. Najlepsze zabawki służą dzieciom przez dłuższy czas i mogą być używane w zabawie na wiele sposobów.

Lidibrii - sklep z edukacyjnymi zabawkami i produktami do terapii dla 5 letnich dzieci.